Citroën Berlingo Van

Citroën Berlingo VAN

Tretia generácia ikonického vozidla Citroën Berlingo Van predstavuje generačný skok z hľadiska dizajnu, výbavy, komfortu a modularity.

 

Toto vozidlo je vynikajúcim priateľom každého živnostníka už 100 rokov. História výroby dodávkového vozidla Citroën začala v polovici 20. storočia. Vozidlo Berlingo nadväzuje na dlhý rad vozidiel, ktorý má svoj prvopočiatok v roku 1928 s modelom C4 Fourgon. V roku 1950 sa predstavil slávny model 2 CV fourgonnette, 100 % verzia úžitkového vozidla vychádzajúca z kultového modelu 2CV, ktorý sa stal skutočným ikonickým modelom.

 

V roku 1978 úžitkový model 2 CV Fourgonnette nahradil malý úžitkový automobil Acadiane.

 

Skutočný prelom nastal v 80. rokoch s ponukou nového modelu Citroën C15. V priebehu 22 rokov sa ho vyrobilo celkom viac ako 1,18 milióna kusov.

 

Na konci 20. storočia nastala veľká revolúcia, pretože úplne prvá generácia modelu Berlingo, predstavená v júli 1996, prevrátila zažité princípy a priniesla väčšie rozlíšenie a komfort. Berlingo zaviedol inovácie so svojou špecifickou siluetou a zabudovaným prepravným systémom, ktorého tajomstvo si sám uchováva. Postupom času sa jeho meno stalo synonymom referencie v segmente.

Citroën Berlingo VAN

Citroën Berlingo Van sa svojími rozmermi a vnútornými priestormi dokáže prispôsobiť každému profesionálovi. V ponuke sú riešenia prispôsobené každému použitiu a každej aktivite: rôzne veľkosti, kabíny, usporiadania interiéru. Svoju ponuku dokonca zlepšuje a ponúka vo svojom obchodnom rade úplne novú verziu Worker.

 

Verzia „worker“  je určená pre profesionálov prepravujúcich materiál a ich zamestnancov na všetky typy pracovnej činnosti:

  • Kabína Extenso(R):  3 miesta vpredu, mobilná kancelária a preprava dlhých predmetov pre väčšiu modularitu.
  • Systém Grip Control s asistentom pri zjazde z kopca Hill Assist Descent,  zvýšená svetlá výška (+30 mm), široké kolesá (690 mm) s pneumatikami Mud & Snow pre väčšiu modularitu.
  • zvýšená užitočná nosnosť, zosilnené osvetlenie, závesné oká v polovičnej výške pre väčšiu praktickosť.

Kabína Extenso® umožňuje prepravu 3 osôb, alebo predĺženie užitočnej dĺžky a zväčšenie užitočného objemu nákladného priestoru a je ľahko prispôsobiteľná najrôznejším situáciám.

 

Na predĺženie dĺžky nákladného priestoru možno sklopiť bočné sedadlo spolujazdca, čím sa táto dĺžka zvýši na 3 metre vo veľkosti M a na 3,4 metra vo veľkosti XL.

 

Pre ešte ľahšie vykladanie a nakladanie tovaru Citroën Berlingo Van ponúka jedny alebo dve bočné posuvné dvere optimalizovanej šírky 675 mm a výšky 1072 mm, dvojkrídlové dvere 40/60 s otváraním v uhle 180°, optimalizovanú šírku medzi podbehmi zadných kolies.

 

Citroën Berlingo Van poskytuje až až 4,4 m3 nákladného objemu a jeho užitočné zaťaženie sa pohybuje od 650 kg do 1 000 kg. V prípade prekročenia povoleného zaťaženia môžete mať k dispozícii ukazovateľ preťaženia.

Balík pack Nakladacia zóna, obsahujúci rozšírené LED osvetlenie, 4 doplnkové závesné oká a 12 V zásuvku,  vám uľahčí každodennú prácu.

Citroën Berlingo VAN

Pri navhrovaní vozidla Citroën Berlingo Van sa brala do úvahy najmä praktickosť a nutnosť odkladacích priestorov. Kabína je v prednej časti vybavená odkladacími priehradkami, do ktorých sa zmestia menšie, ale aj väčšie predmety každonennej potreby. Celkovo je Citroën Berlingo Van obsahuje 113 litrov prístupných a potrebných odkladacích priestorov, medzi ktorými nájdete aj: odkladaciu zásuvku pod sedadlom vodiča alebo na strane spolujazdca, TopBox, spodnú odkladaciu priehradku pred sedadlom spolujazdca, stropný úložný priestor, množstvo otvorených odkladacích priehradiek.

 

Citroën Berlingo Van spríjemní a uľahčí jazdu aj vďaka svojej technologickej výbave. Nájdete tu  4 technológie konektivity, a to najmä Citroën Connect Nav a Mirror Screen (Apple Car Play / Android Auto) alebo bezdrôtové nabíjanie smartfónov, ale aj 20 asistenčných technológií na pomoc pri jazde.

 

Citroën Berlingo Van je inovatívny aj vďaka technológii Surround Rear Vision, ktorá je v úžitkových vozidlách čerstvou novinkou.

 

Farebný 5″ displej na mieste stredového spätného zrkadla zobrazuje zábery z dvoch kamier (jedna sa nachádza v držiaku spätného zrkadla spolujazdca a druhá nad zadnými krídlovými dverami).

 

3 možné zobrazenia:

  • Kontrola zadného priestoru: displej zobrazuje pohľad na zadný priestor z veľkej diaľky v osi vozidla, aby vodič pri jazde lepšie poznal tento priestor
  • Kontrola bočného priestoru: displej zobrazuje pohľad na bočný priestor zo strany spolujazdca, aby sa obmedzili mŕtve uhly
  • Cúvacia kamera – displej zobrazuje priestor blízko za vozidlom, aby sa uľahčilo manévrovanie s autom pri cúvaní

Pre bezpečnosť pri jazde v akomkoľvek teréne je Berlingo vybavené protipreklzovým systémom Grip Control s asistentom pri jazde z kopca Hill Assist Descent, taktiež môže meniť pohyblivosť svojich predných kolies podľa daného terénu a udržiavať svoju rýchlosť aj pri jazde zo strmého svahu. Na zabezpečenie väčšej efektívnosti umožňuje táto technológia – vždy v spojení s balíkom Pack Chantier – využívať svetlú výšku zvýšenú o 30 mm, ochrannú dosku pod motorom a veľké kolesá priemeru 690 mm s pneumatikami Mud&Snow.

Náš záväzok: Predajca Vás bude kontaktovať do 24h, po doručení vašej žiadosti.
Copyright © 2022. Všetky práva vyhradené