Nový Citroën C4

Nový Citroën C4 predstavuje novú a neprehliadnuteľnú etapu značky na trhu kompaktných vozidiel. S ponukou plne elektrického, benzínového alebo naftového pohonu prináša moderný koncept plný charakteru, ktorý má všetky predpoklady na to, aby nanovo definoval všetky vlastnosti svojho segmentu.

 

Toto úplne nové vozidlo sa vyznačuje spojením elegancie a dynamiky vďaka zdvihnutej karosérii a prvkami  automobilov z kategórie SUV.  Aerodynamické a plynulé tvary využívajú hlavné identifikačné prvky značky Citroën, najmä nový LED svetelný podpis v tvare V vpredu aj vzadu, prinášajú do modelového radu nové a dynamickejšie vyjadrenie štýlu. Interiér tohto výnimočného vozidla už na prvý pohľad predstavuje pohodlie, komfort a moderný štýl.

 

Každý záujemca si môže vytvoriť vozidlo podľa vlastného gusta, na výber je totiž až 31 kombinácií exteriéru:

 

  • 7 farieb karosérie, od tlmených až po žiarivé: biela Banquise, čierna Obsidien, sivá Artense a sivá Platinium, perleťová červená Elixir, nová hnedá Caramel a nová modrá Iceland.
  • 5 Packov Color: čierny Glossy Black, sivý Vapor Grey, sivý Textured Grey, červený Anodised Red a modrý Anodised Blue (bude dostupný len pre ë-C4).

Krátke predné a zadné previsy spojené s veľkými kolesami (priemer 690 mm) a svetlou výškou 156 mm, dodávajú novému modelu Citroën C4 výnimočný zvýšený postoj plný sebavedomia. Dlhý rázvor (2 670 mm) umiestňuje vozidlo do srdca segmentu kompaktných vozidiel, čo potvrdzujú aj ostatné rozmery: dĺžka 4 360 mm, šírka 1 800 mm a výška 1 525 mm. Vďaka zvýšenému podvozku poskytuje aj najvyšší bod výhľadu (1,22 m), čo znamená, že z vozidla je lepší výhľad ako v prípade konkurencie. Predná časť so svetelným podpisom v tvare V predstavuje nový dizajnový jazyk značky Citroën, Logo siaha až do svetlometov, ktoré využívajú najmodernejšiu technológiu: 100 % LED Vision s dennými LED svetlometmi, projektormi s 3 LED modulmi a LED hmlovkami. Nová LED svetelná technológia v tvare V sa nachádza aj na zadnej časti. So svojim zadným šikmým oknom, aerodynamickým spojlerom a svetlami spojenými lesklou čiernou lištou, nový Citroën C4 ponúka jedinečné jasne sa rozlišujúce vyhotovenie.

 

Tak ako jeho súrodenci, ani toto vozidlo nie je ochudobnené o program Citroën Advanced Comfort®, ktorý zabezpečuje pohodlnú a príjemnú jazdu za kažého počasia a v každom teréne. Komfort jazdy zaručujú tlmiče s Progresívnymi hydraulickými dorazmi® pre bezkonkurenčný jazdný komfort v tomto segmente. Táto technológia je k dispozícii ako štandardná výbava pre celý rad okrem motorizácie PureTech 100 S&S na úrovni LIVE PACK.

Sedadlá Advanced Comfort, ktoré sú exkluzívnou inováciou značky Citroën, obsahujú: Mäkkú penu o hrúbke 15 mm, ktorá už od prvého kontaktu poskytuje mäkkosť a oporu, penu vysokej hustoty umožňujúcu optimálny komfort: lepšie filtruje vibrácie, nevysedí sa a má dlhú životnosť. Veľkorysý vnútorný priestor tiež prispieva pre najväčšie pohodlie cestujúcich vzadu s vynikajúcim priestorom pre zadné kolená, najlepší vo svojej triede (198 mm).

Vo svojej premiére sa predstaví aj úplne nová inovácia pre pasažierov: Smart Pad Support Citroën™.

 

Smart Pad Support Citroën™ je dômyselný vysúvací systém držiaka priamo zabudovaný do palubnej dosky, na ktorý možno bezpečne pripevniť digitálny tablet všetkých značiek v špeciálne prispôsobenom obale (obal je dodávaný s vozidlom), aby spolujazdec mohol využiť jeho obsah.

 

Až 20 asistenčných technológií sa postará o to, aby bola jazda čo najbezpečnejšia a nejjednoduhšia. Veľkou doménou je aj objemný batožinový priestor, ktorý predstavuje 380 litrov a Citroën C4 sa tak radí k vozidlám s najväčším batožinovým priestorom vo svojom segmente. Dvojpolohová podlaha umožňuje rozčleniť batožinový priestor, po sklopení zadného sedadla je podlaha úplne rovná. Možno ju nastaviť do šikmej polohy pre ľahšie nakladanie.

Nový Citroën C4 - Interiér
Nový Citroën C4

Benzín:

PURETECH 100 S&S BVM6 (Výroba v máji 2020)
PURETECH 130 S&S BVM6
PURETECH 130 S&S EAT8
PURETECH 155 S&S EAT8

 

Diesel:

BLUEHDI 110 S&S BVM6
BLUEHDI 130 S&S EAT8

MODERNÉ TECHNOLÓGIE KONEKTIVITY

Nový Citroën C4 ponúka to najlepšie z konektivity:
  • Dotykový 10’’ displej s hlasovým ovládaním umožňujúci nastavenie parametrov vozidla, prístup k systému multimédií, ale aj k telefónu, klimatizácii a navigácii,
  • Connect Play, s funkciou Mirror Screen kompatibilnou s Android Auto a Apple CarPlay,
  • Bezdrôtová nabíjačka na smartfón,
  • Connect Assist (v sérii od základnej výbavy), bezplatná služba lokalizovaných núdzových a asistenčných volaní, bez predplatného, dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni,
  • Connect Nav, navigačný 3D systém najnovšej generácie,
  • ConnectedCAM Citroën®: tretie vozidlo Citröen vybavené týmto kamerovým systémom po modeloch Citroën C3 a SUV Citroën C5 Aircross.
Pre slovenského zákazníka sú v ponuke 4 výbavové úrovne: LIVE PACK, FEEL, FEEL PACK a SHINE. Od uvedenia je dostupná bohatá ponuka motorizácií: Ponuka bude neskôr doplnená aj o 100% elektrickú verziu ë-C4
Nový Citroën C4
Nový Citroën C4
Nový Citroën C4
Nový Citroën C4
Nový Citroën C4
Náš záväzok: Predajca Vás bude kontaktovať do 24h, po doručení vašej žiadosti.
Copyright © 2022. Všetky práva vyhradené