Citroën ë-Berlingo

DOJAZD POTREBNÝ NA SPLNENIE KAŽDODENNÝCH POVINNOSTÍ

 

Elektro mobilita sa stáva trendom v každom segmente automobilov. Nezaostáva ani Citroen a už čoskoro predstaví plne elektrický rodinný  Citroen e-Berlingo.

 

Plne elektrická verzia s batériou a výkonom 100 kW a dojazdom až 350km na jedno nabitie.

 

V závislosti od spôsobu jazdy dokážu lítiovo-iónové batérie modelu Citroën ë-Berlingo  zabezpečiť užívateľovi dojazd na jedno nabitie do vzdialenosti až 275 km. Obe karosárske verzie modelu Citroën ë-Berlingo  využívajú pohon spojený s platformou e-CMP skupiny Groupe PSA. Kapacita batérií poskytuje dostatočný dojazd na to, aby vozidlo pokrylo drvivú väčšinu všetkých denných jázd, ktoré potrebujú užívatelia v tomto segmente. Na dojazd majú vplyv štýl jazdy, rýchlosť, spotreba jednotlivých komfortných prvkov a príslušenstva, vonkajšia teplota, počet pasažierov, množstvo a hmotnosť nákladu ako aj profil trasy.

TICHÁ JAZDA V ELEKTRICKOM REŽIME

Každá jazda v modeli Citroën ë-Berlingo  je pre posádku oddychom. Rozbeh vozidla je vďaka ihneď dostupnému krútiacemu momentu veľmi plynulý a lineárny a zrýchľovanie sa obíde bez radenia rýchlostí. Elektrický pohon nevydáva žiaden hluk, ani vibrácie. Každá jazda je tak synonymom plynulosti. S komfortom na palube sa spájajú aj vyššie umiestnené sedadlá, veľmi dôsledne nastavené odpruženie či riadenie s polomerom zatáčania s hodnotou 10,8 m.

Citroën ë-Berlingo  poháňa elektrický motor, ktorý dodáva svoj výkon podľa aktuálne zvoleného režimu a jazdných podmienok. Jeho výkon 100 kW (136 k) a krútiaci moment 260 Nm mu umožňujú v každom režime dosiahnuť maximálnu rýchlosť 130 km/h. Jednotlivé režimy sa prepínajú špeciálnym ovládačom na stredovej konzole:

–           Normal – 80 kW/180 Nm: ponúka najlepší kompromis medzi dojazdom a dynamikou,

–           Eco – 60 kW/190 Nm: umožňuje upraviť spotrebu energie znížením výkonu kúrenia či klimatizácie alebo priamo ich vypnutím ako aj obmedzením výkonu a krútiaceho momentu motora,

–           Power – 100 kW/260 Nm: poskytuje zaťaženému vozidlu možnosť využívať plný výkon motora.

PROSTREDIE, KTORÉ ZJEDNODUŠUJE ŽIVOT NA PALUBE

Citroën ë-Berlingo  ponúka nastaviť si čas nabíjania tak, aby bola elektrina čo najlacnejšia ako aj prednastaviť si teplotu interiéru, aby následne nemuselo vozidlo čerpať energiu na vykurovanie z batérie.

Vďaka aplikácii My Citroën sa dá nastaviť nabíjanie batérie aj na diaľku či kontrolovať stav nabitia a aktuálny dojazd, nastaviť si teplotu interiéru či nastaviť si nabíjanie podľa jednotlivých dní. A to všetko cez mobilný telefón, tablet, prípadne priamo cez dotykovú obrazovku vo vozidle prostredníctvom online navigácie v menu Enegria. Takéto možnosti nastavenia sa dajú vykonávať v prípade domáceho nabíjania (režim 2) alebo zrýchleného (režim 3). Nastavenie času nabíjania sa dá kedykoľvek upraviť.

Ďalšou aplikáciou je Free2Move. Tá zjednodušuje prístup k 220 000 nabíjačkám a pomáha pri najlepšom plánovaní trasy tak, aby sa čo najlepšie využil dojazd vozidla ako aj podľa toho, kde sa cestou nachádzajú nabíjačky. Pri plánovaní trasy sa zohľadňujú prestávky na nabíjanie, celkový čas jazdy, typ zásuvky či dostupnosť nabíjačky.

 

 

Elektrika v Berlingu už druhý krát

Berlingo ako elektrická verzia tu nie je prvý krát. Prvý model bol v ponuke už pri predcházajúcej modelovej rade. V roku 2017 značka uviedla na trh elektrickú verziu Multispace a Furgon. Predcházdajúca verzia disponovala elektromotorom s výkonom len 49kW/67k a mala dojazd len cca 120km. Batéria mala kapacitu 22,5kWh. Značka teda má skúsenosť v oblasti elektromobility aj z minulosti. Prvý mestský elektromobil bol model C-Zero, ktorý bol určený hlavne do mestkej premávky.

Náš záväzok: Predajca Vás bude kontaktovať do 24h, po doručení vašej žiadosti.
Copyright © 2022. Všetky práva vyhradené