Citroën ë-Berlingo VAN

Plne elektrická verzia obľúbeného pomocníka

Značka Citroën prichádza v roku 2021 s viacerými modelmi s plne elektrickými motormi. Výnimkou nie je ani model Berlingo Van. Nové ë-Berlingo Van sa prispôsobuje dobe, ktorú teraz žijeme. Úžitkové vozidlá sa vyvíjajú roky a prispôsobujú sa požiadavkám doby. Značka Citroën s tým má dlhodobé skúsenosti a na preferenciách svojich zákazníkov jej záleží.

CITROËN Ë-BERLINGO VAN, SCHOPNOSTI A VARIABILITA ZNÁME Z MODELU BERLINGO VAN, DOPLNENÉ O POKOJ ELEKTRICKÉHO POHONU

  • Citroën predstavuje: model ë-Berlingo Van, elektrickú a plne pripojenú verziu ľahkého úžitkového vozidla, ktorá bude u predajcov dostupná v druhej polovici roka 2021.
  • Citroën ë-Berlingo Van prináša riešenia vytvorené presne podľa každodenných potrieb užívateľov. Ponúka veľkú voľnosť pohybu nielen v náročnejších podmienkach mestskej prevádzky, ale vďaka dojazdu 275 km* (WLTP) aj mimo miest a na vidieku. V spojení s jasnými výhodami elektrického pohonu nerobí nový model Citroën ë-Berlingo Van žiadne kompromisy v oblasti legendárnych vlastností modelu Berlingo a stále používa štyri možnosti karosérie, nákladný priestor s objemom až do 4,4 m3, povolené zaťaženie až do 800 kg a variabilitu kabíny Extenso®.
  • Konektivita s aplikáciami MyCitroën umožňuje ovládanie nabíjania na diaľku a aplikácia Free2Move poskytuje prístup k viac ako 220 000 nabíjačkám v Európe. Nový model Citroën ë-Berlingo Van disponuje možnosťou objednať si nové technológie ako napríklad head-up displej, ktorý má premiéru v tejto kategórii či novú digitálnu 10-palcovú prístrojovú dosku s vysokým rozlíšením.

Citroën predstavuje nový model ë-Berlingo Van, elektrickú verziu svojho ľahkého úžitkového vozidla, ktoré vďaka novým výnimočným technológiám, variabilite a praktickým vlastnostiam spojeným s výhodami elektrického pohonu prinesie svojim užívateľom z radov podnikateľov a živnostníkov nové možnosti, ktoré zlepšia ich podnikanie.

 

„Model Citroën Berlingo Van, vzor medzi malými dodávkami, sa preslávil svojimi praktickými schopnosťami, ktoré dláždia cestu mnohým inováciám. Tým, že si osvojil to najlepšie z technológie elektrického pohonu, prináša do životov podnikateľov a živnostníkov viac pokoja. Tí v modeli Citroën ë-Berlingo Van nachádzajú ideálneho partnera na komfortné plnenie najrôznejších každodenných úloh. Vozidlo im popri tom poskytuje veľkú voľnosť pohybu, nízke prevádzkové náklady a to všetko bez obmedzovania rozmerov nákladu či jeho hmotnosti. Po modeli Citroën ë-Jumpy, ktorý získal titul Medzinárodná dodávka roka International Van Of The Year, a modeli Citroën ë-Jumper, prichádza Citroën ë-Berlingo Van ako ďalší dôležitý člen našej elektrickej ofenzívy a podnikateľom či živnostníkom prináša riešenia, ktoré ocenia najmä v tomto novom a meniacom sa prostredí mobility.”  Vincent Cobée – generálny riaditeľ značky Citroën

*Hodnota podlieha homologizácii

Citroën Ë-BERLINGO VAN: KAŽDODENNÝ POKOJ S ELEKTRICKÝM POHONOM

DOJAZD POTREBNÝ NA SPLNENIE KAŽDODENNÝCH POVINNOSTÍ

V závislosti od spôsobu jazdy dokážu lítiovo-iónové batérie modelu Citroën ë-Berlingo Van zabezpečiť užívateľovi dojazd na jedno nabitie do vzdialenosti až 275 km. Obe karosárske verzie modelu Citroën ë-Berlingo Van využívajú pohon spojený s platformou e-CMP skupiny Groupe PSA. Kapacita batérií poskytuje dostatočný dojazd na to, aby vozidlo pokrylo drvivú väčšinu všetkých denných jázd, ktoré potrebujú užívatelia v tomto segmente. Na dojazd majú vplyv štýl jazdy, rýchlosť, spotreba jednotlivých komfortných prvkov a príslušenstva, vonkajšia teplota, počet pasažierov, množstvo a hmotnosť nákladu ako aj profil trasy.

Pre zvýšenie dojazdu sa pohon modelu Citroën ë-Berlingo Van spolieha na rekuperáciu energie pri spomaľovaní a brzdení vozidla. Na zvýšenie rekuperácie slúži tlačidlo B umiestnené na stredovej konzole. Batéria sa nachádza pod sedadlami a podlahou nákladového priestoru vozidla. Vďaka tomu nijako neovplyvňuje jeho vnútorný objem. Vzťahuje sa na ňu záruka na 8 rokov alebo 160 000 km (schopnosť nabiť sa na 70 % kapacity plného nabitia). Certifikát o kapacite batérie sa dodáva po servisnej kontrole po 1. roku alebo po 20 000 km, potom po každej návšteve servisu každé 2 roky alebo 40 000 km.

TICHÁ JAZDA V ELEKTRICKOM REŽIME

Každá jazda v modeli Citroën ë-Berlingo Van je pre posádku oddychom. Rozbeh vozidla je vďaka ihneď dostupnému krútiacemu momentu veľmi plynulý a lineárny a zrýchľovanie sa obíde bez radenia rýchlostí. Elektrický pohon nevydáva žiaden hluk, ani vibrácie. Každá jazda je tak synonymom plynulosti. S komfortom na palube sa spájajú aj vyššie umiestnené sedadlá, veľmi dôsledne nastavené odpruženie či riadenie s polomerom zatáčania s hodnotou 10,8 m.

Citroën ë-Berlingo Van poháňa elektrický motor, ktorý dodáva svoj výkon podľa aktuálne zvoleného režimu a jazdných podmienok. Jeho výkon 100 kW (136 k) a krútiaci moment 260 Nm mu umožňujú v každom režime dosiahnuť maximálnu rýchlosť 130 km/h. Jednotlivé režimy sa prepínajú špeciálnym ovládačom na stredovej konzole:

–           Normal – 80 kW/180 Nm: ponúka najlepší kompromis medzi dojazdom a dynamikou,

–           Eco – 60 kW/190 Nm: umožňuje upraviť spotrebu energie znížením výkonu kúrenia či klimatizácie alebo priamo ich vypnutím ako aj obmedzením výkonu a krútiaceho momentu motora,

–           Power – 100 kW/260 Nm: poskytuje zaťaženému vozidlu možnosť využívať plný výkon motora.

 

NABÍJACÍ ČAS UPRAVENÝ PODĽA POTRIEB PODNIKATEĽOV

Na nabíjanie slúžia tri možnosti od obyčajnej domácej zásuvky až po super rýchle nabíjačky, ktoré nabijú batériu na 80 % iba za 30 minút. Jednoduchá zásuvka Green’up zabezpečí, že podstatná časť batérie sa nabije za noc, aby cez pracovný deň mohla poháňať automobil.

–           Domáce nabíjanie káblom Typ 2 pre nabíjanie doma, v práci alebo na parkovisku. Tento druh nabíjania je kompatibilný so štandardnou 8 A zásuvkou aj so zosilnenou 16 A zásuvkou (nabíjačka + zásuvka Green’Up)
a umožňuje skrátiť čas nabíjania na polovicu. Batéria sa tak naplno nabije za menej ako 15 h, dojazd do vzdialenosti je k dispozícii po 5,5 h.

–           Zrýchlené nabíjanie si vyžaduje inštaláciu nástennej nabíjačky s výkonom 3,7 až 22 kW a kábel Typ 3. Nabíjanie
z 0 na 100 % potom trvá 7 h 30 min (Wall Box 7,4 kW, jednofázové nabíjanie) alebo 5 h (Wall Box 11 kW, trojfázové nabíjanie).

–           Super rýchle nabíjanie na verejnej nabíjačke s výkonom 100 kW a káblom Typ 4. Vďaka tomu sa 50 kWh batéria nabije na 80 % za iba 30 minút. Citroën ë-Berlingo Van tak dosahuje najlepšiu úroveň rýchleho nabíjania
v segmente.

Náš záväzok: Predajca Vás bude kontaktovať do 24h, po doručení vašej žiadosti.
Copyright © 2022. Všetky práva vyhradené