Citroën C5 Aircross SUV

Zažite jazdu v novom rozmeri s Citroën C5 Aircross SUV – vozidlom, ktoré definuje nový štandard pohodlia a adaptability v svojej triede.

 

Toto SUV sa pýši výnimočnými dizajnovými prvkami, ktoré zahŕňajú Airbump® vzduchové kapsule, ochranné lišty pri  podbehoch kolies a pozdĺž spodnej časti karosérie, strešné nosiče a bohaté možnosti personalizácie, ktoré zaručene pritiahnu pozornosť.

 

Citroën C5 Aircross využíva inovatívny program Advanced Comfort®, je vybavený dvojicou exkluzívnych technológií značky Citroën: revolučným odpružením s progresívnymi hydraulickými dorazmi a sedadlami Advanced Comfort, ktoré poskytujú nevídaný komfort jazdy.

 

S otvárateľným panoramatickým strešným oknom a dizajnom, ktorý vytvára efekt „plávajúcej strechy“ vďaka nepretržitému pásu okien obklopenému chromovaným dekorom v tvare „C“, podčiarkuje Citroën C5 Aircross pocit priestoru a svetlosti interiéru.

 

Zadná časť vozidla s vertikálne orientovaným dizajnom a širokým batožinovým priestorom (580 až 720 litrov) signalizuje výnimočnú praktickosť. LED zadné svetlá s 3D efektom dodávajú vozidlu moderný a technologicky pokročilý vzhľad.

Interiér SUV Citroën C5 Aircross je navrhnutý tak, aby poskytoval pocit bezpečia a komfortu.

Ponúka ergonomicky navrhnuté sedadlá, elegantnú prístrojovú dosku s dekoratívnymi prvkami, vysokú stredovú konzolu a prispôsobiteľný 12,3-palcový digitálny prístrojový panel TFT, ktorý vodičovi zobrazuje všetky potrebné informácie.

Citroën C5 Aircross SUV ponúka bohaté možnosti personalizácie vrátane exteriérových farieb, ktoré môžete kombinovať s elegantnou čiernou strechou Perla Nera. A pre ešte tichšiu a pohodlnejšiu jazdu je kabína vybavená prvotriednou akustickou izoláciou a systémom čistenia vzduchu. Predné dvojité vrstvené sklá s izolačnou vrstvou efektívne tlmia hluk z pneumatík a aerodynamický šum, čím vytvárajú izolované prostredie podobné ochrannej ulite. Motorový priestor je tiež mimoriadne dobre izolovaný proti hluku a vibráciám.

Pre ešte pohodlnejšiu jazdu bez rušivých zvukov a nepríjemných výparov je kabína vybavená akustickou izoláciou i systémom čistenia vzduchu.

 

Predné dvojité vrstvenné sklá s izolačnou vrstvou výrazne znižujú hluk z odvaľovania pneumatík a aerodynamický hluk a posádke zabezpečujú mimoriadne odizolovanie od vozovky, ako by sa nachádzali v ochrannej ulite. Osobitná pozornosť bola takisto venovaná odizolovaniu bloku motora.

 

Systém čistenia vzduchu v kabíne, AQS „Air Quality System“, detekuje znečistenie vonkajšieho vzduchu a odfiltruje ho automatickým nastavením režimu cirkulácie vzduchu v kabíne.

Novinkou v tomto SUV je pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi ® . Táto inovácia umožňuje filtrovať a pohlcovať veľké deformácie, ako aj malé nerovnosti vozovky, a vytvoriť  pocit jazdy, akoby sa vozidlo nad nerovnosťami vozovky iba vznášalo.

 

Zatiaľ čo  klasické pruženie pozostáva z tlmiča, pružiny a mechanického dorazu, pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi ® pridáva na oba konce 2 hydraulické dorazy – jeden na rozpínanie a druhý na stlačenie. V prípade väčšieho stlačenia a rozpínania postupne pohyb spomaľujú a zabraňujú tak prudkému zastaveniu

 

Citroen C5 Aircross SUV je navyše vyabevný šiestimi intuitívnymi technológiami konektivity : dotykový 8” tablet s kapacitným displejom, ktorý umožňuje nastaviť parametre vozidla a mať prístup k multimediálnemu systému, k telefónu, klimatizácii, navigácii, ale je tiež kompatibilný s Android Auto s Apple CarPlay®. Túto rozšírenú ponuku konektivity dopĺňa Citroën Connect Box, bezdrôtové nabíjanie na smartfón a kamera ConnectedCAM Citroën®.

 

Citroën C5 Aircross SUV ponúka škálu efektívnych a výkonných motorov so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou BVM6 alebo 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8: 

 

PureTech 130 S&S BVM6 alebo EAT8

BlueHDi 130 S&S EAT8 

 

 

Je súčasťou najnovšej generácie automatickej prevodovky EAT8, „Efficient Automatic Transmission“ s 8 rýchlosťami, s ovládaním Shift a Park by wire. Vďaka 2 dodatočným prevodovým stupňom sa spotreba paliva znížila o 7% v porovnaní so 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6. Zvýšiť sa komfort radenia rýchlo, 2 dodatočné prevodové stupne umožňujú znížiť skok v režime otáčok pri radení prevodov.

Citroen C5 Aircross SUV ponúka širokú škálu sytémov na podporu riadenia, ktoré predstavujú 20 technológií umožňujúce vodičovi zažiť pohodlnú a bepečnú jazdu za akýchkoľvek podmienok.

 • Cúvacia kamera s Top Rear Vision
 • Kontrola stability prívesu
 • Pomocník pri rozjazde do kopca
 • Prídavné svetlá do zákrut
 • Grip Control s funkciou Hill Assist Descent
 • Highway Driver Assist
 • Adaptívny tempomat s funkciou Stop Go
 • Adaptívny tempomat
 • Active Safety Brake
 • Systém varovania pred zrážkou
 • Coffee Break Alert
 • Driver Attention Alert- systém snímania únavy vodiča
 • Upozornenie na neželané opustenie jazdného pruhu
 • Systém na sledovanie mŕtveho uhla
 • Automatické diaľkové svetlomety
 • Rozpoznávanie dopravných značiek s obmedzením rýchlosti
 • Bezkľúčový vstup a štartovanie
 • Elektrická parkovacia brzda
 • Park Assist
 • Vision 360 %
Náš záväzok: Predajca Vás bude kontaktovať do 24h, po doručení vašej žiadosti.
Copyright © 2022. Všetky práva vyhradené