CITROËN C5X

CITROËN C5X

MODEL C5 X JE NAJPOKROKOVEJŠÍM VYJADRENÍM FILOZOFIE ZNAČKY CITROËN: ODVAHA A INOVÁCIA PRE POHODLIE A KOMFORT NA CESTÁCH

  • Dizajn modelu C5 X dokonale vystihuje filozofiu značky Citroën. Originálny model C5 X spája eleganciu sedanu, dynamiku kombi a zvýšený postoj SUV.
  • Citroën C5 X poskytuje pohodlie na palube vďaka maximálnemu komfortu, ktorý vychádza z programu Citroën Advanced Comfort® s priestranným interiérom inšpirovaným salónikmi, pričom výrazne k tomu prispievajú aktívne odpruženie Citroën Advanced Comfort a sedadlá Advanced Comfort.
  • Citroën C5 X má na palube moderné technológie s rozšíreným systémom Head up Display, asistenčnými systémami, ktoré umožňujú čiastočne autonómnu jazdu a úplne nový infotainment a komunikačné rozhranie s 12-palcovou dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením ako aj s možnosťou hlasového ovládania.

Citroën odhaľuje svoj nový model C5 X, ktorý obohacuje segment cestovateľských automobilov o originálne línie spájajúce sedan a kombi. Výsledkom je novátorský prístup v najlepších tradíciách veľkých automobilov značky Citroën. Silueta nového druhu s benzínovými alebo nabíjateľnými plug-in hybridnými pohonmi vyjadruje modernosť, postoj k inováciám, veľké očakávania klientov od tohto segmentu, ale aj od SUV.

Pohodlie na palube násobia moderné technológie, ktoré zjednodušujú používanie vozidla. Nový rozšírený Head Up Display ako aj súbor asistenčných systémov na zníženie mentálnej záťaže vodiča ako Highway Driver Assist či nové rozhranie infotainmentu so stredovou 12-palcovou HD obrazovkou, rozpoznávanie prirodzenej reči a individuálne zobrazenie pomocou prvkov widget ako je to v prípade tabletov.

Citroën C5 X prináša inovácie predstavením svetovej premiéry adaptívnych tlmičov Citroën Advanced Comfort.Umocňujú pocit cestovania ako na lietajúcom koberci, silno spojený s históriou značky Citroën. Ide o výraznú pozvánku vyraziť na cesty. Model Citroën C5 X ponúka mimoriadne priestranný interiér s pohodlím salónika najmä v druhom rade sedadiel doplnený o pohodlie sedadiel Advanced Comfort. Premyslene spracovaný batožinový priestor s objemom 545 l vyhovie náročným milovníkom vozidiel typu kombi. Verzia s nabíjateľným plug-in hybridným pohonom a so systémom ë-Confort sa spája s každodennou možnosťou jazdy v čisto elektrickom režime, čo umocňuje pocit z pohodlia na palube.

AVANTGARDNÁ KAROSÉRIA, KTORÁ NANOVO ROZDÁVA KARTY V TRADIČNOM SEGMENTE D

  • Výnimočný koncept svojho druhu: moderná a inovatívna karoséria
  • Zvýšený podvozok pre lepší výhľad na cestu
  • Moderné a technologicky vyspelé osvetlenie: vidieť a byť videný
  • Všetky výhody kombi: všestranné a každodenne využiteľné
  • Plug-in hybrid ë-Confort: neustále elektrický, ak treba, spaľovací
  • Rozšírený Head Up Display: všetky potrebné informácie v zornom poli vodiča znižujú jeho mentálnu záťaž
  • Prostredie porovnateľné s dotykovými tabletmi vďaka My Citroën Drive Plus


TECHNOLÓGIE V SLUŽBÁCH POHODLIA A POKOJA NA PALUBE

Pri tvorbe modelu Citroën C5 X sa detailne brali do úvahy aj všetky praktické možnosti vozidla. Najmä vzhľadom na náročnú európsku klientelu sa myslelo na všestrannosť batožinového priestoru modelu Citroën C5 X a tak pripomína kombi. Najmä rozmermi a exkluzívnym spracovaním: objem dosahuje hodnotu 545 l, po sklopení operadiel zadných sedadiel vznikne rovná plocha a objem sa zvýši na 1 640 l, otvor je široký a funkčný, nakladacia hrana nízka a boky rovné. Kryt batožinového priestoru je spojený s vekom a uľahčuje nakladanie. Pretože sa otvára spolu s elektronicky ovládaným vekom, takže sa ľahko otvára a zatvára, aj keď má jeho majiteľ práve plné ruky. Interiér dostal viacero veľmi dobre rozmiestnených veľkých odkladacích priestorov, ktoré starostlivo vznikli tak, aby poňali a udržali čo najviac predmetov každodennej potreby.

Model Citroën C5 X sa dokáže veľmi dobre prispôsobiť všetkým druhom nárokov a využívania od každodenného až po nečakané a to bez obmedzovania a v plnej slobode. Najmä ako plug-in hybrid. S výkonom 165 kW (225 k) poskytuje táto hybridná verzia potešenie z tichého štartovania, tichého chodu bez vypúšťania čo i len gramu CO2, pričom v čisto elektrickom režime dokáže prejsť do vzdialenosti viac ako 50 km. To postačuje na väčšinu každodenných jázd a zároveň v čisto elektrickom režime dosiahne maximálnu rýchlosť 135 km/h. Vďaka tomu možno každodenné jazdy počas pracovného týždňa absolvovať bez namáhania spaľovacieho motora. Stačí iba nabíjať podľa potreby doma, v práci či na verejných nabíjačkách. V prípade dlhšej cesty na víkend či na dovolenku bez možnosti nabíjania, je k dispozícii úsporný a výkonný spaľovací motor.

Citroën C5 X, dostupný s benzínovými alebo plug-in hybridnými pohonmi, sa začne predávať v druhom štvrťroku 2021.

Add a comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Recent Posts

About us

John Hendricks
Blog Editor
We went down the lane, by the body of the man in black, sodden now from the overnight hail, and broke into the woods..
Náš záväzok: Predajca Vás bude kontaktovať do 24h, po doručení vašej žiadosti.
Copyright © 2022. Všetky práva vyhradené